Ramazan – Koha e Iftarit Vjenë 2023

Sa zgjat Ramazani 2023? Fillimi dhe fundi.

Ramazani këtë vit fillon në mbrëmjen e së mërkurës, më 22 mars dhe përfundon në mbrëmjen e të premtes, më 21 prill. Pra, në vitin 2022 do të agjërojmë nga prilli deri në maj.

DatumMorgenS.aufgangMittagN.mittagAbendNacht
Samstag, 2. April 202204:5506:2513:0316:3719:3220:52
Sonntag, 3. April 202204:5206:2213:0316:3719:3420:54
Montag, 4. April 202204:5006:2013:0316:3819:3520:55
Dienstag, 5. April 202204:4806:1813:0216:3919:3720:57
Mittwoch, 6. April 202204:4606:1613:0216:3919:3820:58
Donnerstag, 7. April 202204:4406:1413:0216:4019:3920:59
Freitag, 8. April 202204:4206:1213:0216:4119:4121:01
Samstag, 9. April 202204:4006:1013:0116:4219:4221:02
Sonntag, 10. April 202204:3806:0813:0116:4219:4421:04
Montag, 11. April 202204:3606:0613:0116:4319:4521:05
Dienstag, 12. April 202204:3406:0413:0116:4419:4721:07
Mittwoch, 13. April 202204:3206:0213:0016:4419:4821:08
Donnerstag, 14. April 202204:3006:0013:0016:4519:5021:10
Freitag, 15. April 202204:2905:5913:0016:4519:5121:11
Samstag, 16. April 202204:2705:5713:0016:4619:5221:12
Sonntag, 17. April 202204:2505:5512:5916:4719:5421:14
Montag, 18. April 202204:2305:5312:5916:4719:5521:15
Dienstag, 19. April 202204:2105:5112:5916:4819:5721:17
Mittwoch, 20. April 202204:1905:4912:5916:4919:5821:18
Donnerstag, 21. April 202204:1705:4712:5816:4920:0021:20
Freitag, 22. April 202204:1505:4512:5816:5020:0121:21
Samstag, 23. April 202204:1305:4312:5816:5020:0321:23
Sonntag, 24. April 202204:1205:4212:5816:5120:0421:24
Montag, 25. April 202204:1005:4012:5816:5120:0521:25
Dienstag, 26. April 202204:0805:3812:5716:5220:0721:27
Mittwoch, 27. April 202204:0605:3612:5716:5320:0821:28
Kadir Gecesi      
Donnerstag, 28. April 202204:0505:3512:5716:5320:1021:30
Freitag, 29. April 202204:0305:3312:5716:5420:1121:31
Samstag, 30. April 202204:0105:3112:5716:5420:1321:33
Sonntag, 1. Mai 202203:5905:2912:5716:5520:1421:34

Call Now Button+43 1 236 66 00
© 2022 by [SeoHua]